قانونى ایران بازگشت بازیکن فولاد خوزستان

قانونى: ایران بازگشت بازیکن فولاد خوزستان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات ۱۶ علت جهت فهمیدن آن چه بر سر رئال مادرید آمده است

اختلاف به وجود آمده میان رئال مادرید و بارسلونا در این فصل لالیگا دلایل زیادی دارد.

۱۶ علت جهت فهمیدن آن چه بر سر رئال مادرید آمده است

۱۶ علت جهت فهمیدن آن چه بر سر رئال مادرید آمده است

عبارات مهم : اختلاف

اختلاف به وجود آمده میان رئال مادرید و بارسلونا در این فصل لالیگا دلایل زیادی دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، اختلاف بارسلونا و رئال مادرید در جدول لالیگا ۱۶ امتیاز هست. در گذشته این اختلاف تا این هفته وجود داشت ولی آن تیم مادرید نه قهرمان لیگ قهرمانان شده است بود نه جام جهانی کلوب ها را فتح کرده بود و فاتح سوپرجام اسپانیا و اروپا هم نشده بود. تنها یک علت را جهت ایجاد چنین فاصله ای می توان در نظر گرفت؛ نکات مثبت بارسلونا و نکات منفی جهت سفیدپوشان باعث شده است چنین اختلافی به وجود آید. در ادامه به ۱۶ علت اشاره می شود.

۱۶ علت جهت فهمیدن آن چه بر سر رئال مادرید آمده است

۱- مارک آندره تراشتگن و کیلور ناواس

دو دروازه بان بارسلونا و مادرید در شرایط متفاوتی قرار دارند. دروازه بان آبی اناری ها اکنون با کمترین گل خورده عنوان سامورا را دارد ولی جایگاه ناواس در مادرید تثبیت شده است نیست و او با سایه کِپا بازی می کند. سطح تراشتگن به قدری اوج است که می توان او را در میان عالی ترین های دنیا قرار داد. او بازی به بازی توپ های بازیکنان حریف را مهار می کند. از طرفی ناواس در یک سطح ثابت نبوده که یکی از دلایلش ضرب دیدگی بوده هست. با وجود این که زین الدین زیدان هر لحظه از او دفاع می کند کلوب به دنبال جذب کپا هست. آمار نیز قضیه را کاملا روشن می کند. دروازه بان بارسا در ۱۷ بازی هفت گل دریافت کرده و ناواس با چندینه بازی کمتر ۱۰ گل خورده است.

۲- مدافع میانی

اختلاف به وجود آمده میان رئال مادرید و بارسلونا در این فصل لالیگا دلایل زیادی دارد.

در مادرید غیبت دائم سرخیو راموس و رافائل واران باعث شده است بیش از همه از ناچو استفاده شود. در عملکرد خوب ناچو شکی نیست ولی حضور نداشتن مداوم راموس و واران باعث شده است به مادرید آسیب برسد و دفاع تیم ثبات نداشته باشد. همه چیز در بارسلونا برعکس هست. مدافعان میانی این تیم یعنی جرارد پیکه، ساموئل اومتیتی (تا آسیب دیدگی) و خاویر ماسچرانو زمانی که بازی می کند تا فرمایلن که در سانتیاگو برنابئو عالی عمل کرد، همه خوب هستند.

۳- منفعت و ضرر مدافعان کناری

شرایط کنونی مارسلو و جوردی آلبا در شرایط خوب بارسلونا و افت رئال مادرید، تاثیرگذار هست. اگر مدافع برزیلی بعد از دیدار برابر سلتاویگو مورد انتقاد قرار گرفت، مدافع اسپانیایی اسپانیا شاید عالی ترین دوران خود را سپری می کند. اگر به این فهرست دنی کارواخال/اشرف حکیمی و سرخی روبرتو/سمدو اضافه کنیم آمار نشان می دهد که در پاس گل فاصله زیادی دارند. دو مدافع بارسا ۱۱ پاس و مادریدی ها یک پاس گل دادند.

۴- پلن B

۱۶ علت جهت فهمیدن آن چه بر سر رئال مادرید آمده است

در لالیگا تیم دوم می تواند تعیین کننده باشد. تا به امروز بارسلونا به لطف بازیکنان دوم تیمش بازی ها را با پیروزی به آخر رسانده هست. دیدار برابر ختافه مثال خوبی هست. دنیس سوارس و پائولینیوی نیمکت نشین گلزنی کردند و برابر سویا، پاکو آلکاسر دبل کرد. این اتفاق جهت دینیه و دئولوفئو نیز رخ داده هست. با این حال تیم دوم مشهور رئال مادرید که در فصل گذشته کاملا تاثیرگذار بود در این فصل محو شد. آنها نه در سیستم چرخشی و نه هنگامی که از نیمکت به زمین می روند به تیم خود کمک نمی کنند.

۵- زین الدین زیدان و والورده

والورده صورت مهربان بارسا هست. سرمربی اسپانیایی، بارسلونایی را که در آگوست افت کرده بود در مسیر درست قرار داد و این تیم اکنون روزهای خوب خود را سپری می کند. زیدان نقطه برابر سرمربی بارسا هست. او عصبانی است و امضای قرارداد کلوب و با کپا را رد می کند. او همچنین مسئولیت افت تیمش را بر عهده گرفته ولی راه حلی جهت عوض کردن شرایط جز گذر وقت ندارد.

اختلاف به وجود آمده میان رئال مادرید و بارسلونا در این فصل لالیگا دلایل زیادی دارد.

۶- مهاجمان

کریم بنزما دو گل، کریستیانو رونالدو چهار گل و گرت بیل چهار گل، در برابر لیونل مسی ۱۶ گل و لوئیس سوارس ۱۱ گل جهت تیم خود به ثمر رسانده اند. فاصله زیاد میان bbC و دو مهاجم اروگوئه ای و آرژانتینی بارسلونا که برترین گلزنان لالیگا هستند وجود دارد. در مجموع این فصل آبی اناری ها ۴۸ گل به ثمر رساندند ومادریدی ها ۳۲ بار دروازه حریفان را باز کردند. در اروپا ۲۲ تیم هستند که بیش از سفیدپوشان گلزنی کرده اند.

۱۶ علت جهت فهمیدن آن چه بر سر رئال مادرید آمده است

۷- مسی و رونالدو

رونالدو توپ طلا و جایزه The Best را در سال ۲۰۱۷ به دست آورد ولی در لالیگا فاصله زیادی با آمار ثبت شده است اش در سال های گذشته دارد. او عادت داشت در هر بازی یک گل به ثمر برساند. محرومیت او در شروع فصل منجر به از دست رفتن چهار بازی شد و در ادامه رونالدو در ۱۳ بازی تنها چهار گل به ثمر رساند. بازی های او برابر سلتاویگو و ال کلاسیکو سطح او را کاملا آشکار کرد. در رابطه با مسی همه چیز متفاوت هست. ستارگان تیم ها در نتیجه های تیم هایشان تاثیرگذار بودند.

۸- عملکرد بازیکنان جدید

زیدان نمی خواهد با بازیکنی قرارداد امضا کند و حتی از بازیکنان جدیدش نیز استفاده نمی کند. او در ویگو از هیچ یک از آن ها بهره نبرد. تئو ارناندس، بورخا مایورال و وایخو روی نیمکت بودند و سبایوس و یورنته در جایگاه تماشاگران حضور داشتند. این اتفاق در لالیگا کاملا تاثیرگذار بوده هست. در بارسلونا والورده از سمدو و پائولینیو استفاده می کند. او در انتظار عثمان دمبله بود و اکنون در انتظار فیلیپ کوتینیو هست. به طور مثال پائولینیو در این فصل لالیگا شش گل به ثمر رسانده است.

۹- خط میانی

یکی از پرسشها رئال مادرید در میانه میدان هست. تونی کروس و لوکا مودریچ مانند فصل ۱۷ – ۲۰۱۶ عمل نکردند. آن ها مانند فصل گذشته ظاهر نمی شوند. از طرفی در بارسلونا سرخیو بوسکتس عالی ترین نمایش خود را ارائه داده هست. حتی زمانی که آندرس اینیستا به میدان می رود تاثیرگذار است.

۱۰- تشنگی

آلوارو بنیتو بازیکن رئال مادرید گفت: مادرید باید دوباره تشنه فتح جام شود و فکر کند که جامی نبرده هست. شاید یکی از دلایل عدم موفقیت سفیدپوشان این است که چشمشان سیر هست. آن ها بعد از دومین قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا، یک لالیگا و فتح سه جام دیگر به نظر می رسد که دیگر تشنه فتح جام نیستند.

۱۱- ضرب دیدگی های تاثیرگذار و بی تاثیر

بارسلونا اومتیتی را به خاطرآسیب دیدگی از دست داد ولی این قضیه در عملکرد تیم بی تاثیر بود. همچنین نبود روبرتو، آلبا، سوارس و دمبله روی تیم اثرگذار نبود. در برابر مادرید از نبود رونالدو در چهار بازی نخست ضربه خورد و دو تساوی کسب کرد. همچنین طولانی شدن مصدومیت گرت بیل و نبود کارواخال یا راموس به علت ضرب دیدگی یا محرومیت در نتیجه های تیم تاثیر گذاشت.

۱۲- برنابئو و نوکمپ

بارسلونا تمام بازی هایش را در نوکمپ با پیروزی پشت سر گذاشته و تنها سلتاویگو توانسته است در این ورزشگاه از آبی اناری ها یک امتیاز کسب کند. تیم کاتالانی در هشت بازی خانگی پیروز شد. از طرفی مادرید از هر دو بازی خانگی یک دیدار را با پیروزی پشت سر گذاشته هست. این تیم در ۹ هفته پنج پیروزی و دو تساوی و دو شکست را به ثبت رساند.

۱۳-سودازدگی

کریستیانو رونالدو چند ماه پیش در یک مصاحبه اعلام کرد که مادرید با حضور آلوارو موراتا، په په و خامس رودریگس نیرومند تر بود. تیم مادرید بدتر از فصل گذشته هست. نیاز به یک مدافع میانی و گل های موراتا و خامس در این تیم کاملا احساس می شود. این در حالی است که والورده با شاگردانش اصلا نبود نیمار را احساس نمی کنند.

۱۴- تماشاگران

نوکمپ با وجود این که در این فصل نسبت به پارسال کمتر تماشاگر دارد ولی روزهای خوش حالی را با بازگشت دمبله و حضور کوتینیو سپری می کند. هواداران با وجود این که بارسلونا برابر یوونتوس از بین بردن شد ولی بازیکنان تیم محبوبشان را تشویق کردند. در برابر در برنابئو در طول فصل بنزما بارها به وسیله هواداران هو شد. تماشاگران فاصله به وجود آمده در لالیگا را درک نمی کنند.

۱۵- ال کلاسیکو

ال کلاسیکو جهت آبی اناری ها شش امتیاز مثبت داشت. یکی به خاطر برد و دیگری به علت پیروز نشدن مادرید. این بازی نقش تعیین کننده ای داشت تا فاصله ها حفظ شود. مادرید اگر پیروز می شد اختلاف به هشت می رسید ولی شکست خورد تا این اختلاف به ۱۴ امتیاز برسد.

۱۶- یک بازی کمتر

سفیدپوشان ۱۶ امتیاز کمتر نسبت به بارسلونا دارند ولی یک بازی نیز کمتر انجام دادند. این دیدار به خاطر جام جهانی کلوب ها به تعویق افتاد و مادرید باید برابر لگانس به میدان برود. اگر سفیدپوشان پیروز شوند این اختلاف به ۱۳ می رسد در غیر این صورت می تواند ۱۴ یا ۱۶ امتیاز شود.

واژه های کلیدی: اختلاف | لالیگا | رونالدو | بارسلونا | بازیکنان | بارسلونا | رئال مادرید | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs